To tylko ktoś z programu partnerskiego…

Pisaliśmy wczoraj o stronie nabiciwpko i związanych z nią nieco kontrowersyjnych praktykach reklamowych.

Dziś na łamach portalu gazeta.pl mbank, a dokładniej pani  Jolanta Grzechca – specjalista ds. media relations, udzielił wyjaśnień:

Domena, która została zarejestrowana na początku kwietnia w Szczecinie, już pół godziny po naszym telefonie do biura prasowego banku została zablokowana. Jak się okazało, za jej założenie odpowiadał jeden z partnerów biznesowych banku z programu mbank.net.pl. Strony partnerów, którzy chcą przyłączyć się do programu mBank.net.pl są akceptowane przez bank. W tym przypadku nasz partner nie zgłosił strony Nabiciwpko.pl do programu. Strona nie została zaakceptowana przez szefostwo banku.

Jeśli strona nie jest zaakceptowana, nie można na niej publikować żadnych materiałów, które udostępniamy naszym partnerom. Gdy tylko mbank dowiedział się o wszystkim, strona została zablokowana, a dalsza współpraca z partnerem – zerwana.

Źródło: http://gospodarka.gazeta.pl/pieniadze/1,29577,6524828,Nabici_w_PKO__czyli_jak_mBank_napedzal_klientow.html

Strona była dostępna około 2-3 tygodni. Ile osób dało się nabrać – nie wiadomo. Tylko statystyki programu partnerskiego mbanku mogłyby zdradzić tę tajemnicę.