Sto lat! Sto lat!

Czy wiecie, że jesteśmy z Wami już 100 dni? Wiele się w tym czasie wydarzyło – począwszy od nagłośnienia kłopotów klientów mbanku, multibanku i innych banków przez media, przez powstanie inicjatyw wzorowanych na mstop.pl i nabiciwmbank.pl, aż do złożenia pozwów przeciwko bankom przez UOKiK za stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach o kredyty hipoteczne.

Tytuł wpisu jest nieco mylący – bo oczywiście nikomu nie życzymy tak długiej „współpracy” z mbankiem, ani z multi, ani z nikim innym, kto pozwala sobie na poprawianie wyników kosztem klientów, którym udało się wcisnąć umowy z być może nielegalnymi zapisami. Z drugiej strony – po 100 dniach razem – chyba możemy życzyć wszystkim zdrowia, wygrania sporu i dalszej owocnej współpracy.

Choć dla Was może jest bolesnych kilka spraw – warto pamiętać, że to dzięki Wam inni klienci banków i instytucji finansowych – będą ostrożniejsi w kontaktach z nimi. Takie akcje budują większą świadomość naszą, naszych bliskich, a także zupełnie obcych osób, a dzięki temu konsument usług finansowych z czasem przestanie być manipulowanym barankiem aby nabić kabzę (bankowców, oczywiście) stając się prosumentem.