Spadek BRE w rankingu Pulsu Biznesu

Getin Holding po raz trzeci na podium w rankingu Pulsu Biznesu i to nie na byle jakim, bo na pierwszym miejscu. Tuż za nim PKO BP i Pekao. Puls Biznesu podsumowuje w swoim rankingu wyniki instytucji finansowych notowanych na giełdzie.

W porównaniu z poprzednim zestawieniem – trzy miejsca do góry przesunęły się ING i BZWBK. Zyski tych dwóch banków były lepsze od przewidywań analityków, podobnie jak zysk netto BRE Banku, ale m.in. przez duży spadek wartości depozytów (największy wśród porównywanych spółek) i jednocześnie wysoki wskaźnik wartości kredytów do depozytów (159 proc.) właściciel mBanku i MultiBanku spadł z czwartego na szóste miejsce.

Źródło:  http://pb.pl/a/2009/05/27/Getin_zachowal_prymat2

Oczywiście ranking gazety nijak się może mieć do ocen analityków lub agencji ratingowych, a akurat np. taki Moody’s podaje nieco inną kolejność… Ale to nieistotne w tej chwili – nasuwa się tylko pytanie, czy „duży spadek wartości depozytów” BRE to wynik działań niezadowolonych klientów, czy po prostu kiepska oferta banku. Niewątpliwie klienci mbanku i multibanku skupieni wokół mstop.pl i nabiciwbrebank.pl mogą przypisać sobie część zasług, ale nie umniejszajmy roli samego banku…