Akcja informacyjna – dzień drugi

W dniu 23 czerwca ruszyła akcja informacyjna zorganizowana za pieniądze zebrane przez użytkowników forum nabiciwbrebank.pl. W trzech miastach: Warszawa, Łódź, Katowice po głównych ulicach jeździły samochody z przyczepami, na których klienci zawiedzeni czteromiesięcznym brakiem rzeczowego dialogu ze strony mbanku i mutibanku postanowili poinformować o swojej utracie zaufania do tych instytucji.

Akcja spotkała się z szerokim odzewem mediów, a także użytkowników różnych portali społecznościowych i forów.

Niestety – okazuje się, że używanie bez zezwolenia nazw mbank i multibank, nawet w celach prowadzenia akcji informacyjnej i wymieniania się opiniami o produktach i firmach przez konsumentów jest w Polsce niedozwolone, przynajmniej według „interpretacji” BRE banku, do którego należą mbank i multibank. W dniu 23 czerwca w godzinach wieczornych BRE w osobie pana Pawła Kucharskiego (dyrektor banku ds. mbanku) wystosował pismo o zaniechanie bezprawnego używania znaków towarowych mbank i multibank, w przeciwnym razie zostane podjęte kroki prawne.

mstop.pl udało się skontaktować z przedstawicielami forum nabiciwbrebank.pl i zapytać, co dalej. Odpowiedź była jasna: w trosce o dobre imię forum i firmy, na której samochodach znajdują się billboardy z informacją – zgodnie z wezwaniem BRE – nazwy mbank i multibank zostaną usunięte, ale akcja informacyjna będzie kontynuowana.