Zamówiłeś listę haseł jednorazowych? W mbanku niewiele zrobisz.

O wprowadzeniu opłat za listy haseł jednorazowych (tzw. TAN) w mbanku było wiadomo od dawna. Przezorni klienci, którzy nie chcieli korzystać z haseł sms zamówili sobie kilka list (dopuszczalna liczba: 5) przed wejściem w życie nowego cennika.

Jak się jednak okazuje – listy haseł jednorazowych mogą być w mbanku używane tylko do wykonywania przelewów – inne czynności wymagają przejścia na hasła sms.

Przykład – po zalogowaniu do systemu mbanku wystarczy wejść w zakładkę „ustawienia i konfiguracja”, a następnie „dane i adresy”. Teraz należy spróbować dokonać zmiany dowolnych ustawień, np. adresu email. Na ekranie pojawi się stosowny komunikat:

Źródło: system transakcyjny mbank, z dnia 08/07/2009

Co gorsze – taki komunikat otrzymują również ci, którzy zamówili hasła jednorazowe płacąc za listę 5pln! Tym samym mbank mimo wprowadzenia opłat za wysyłkę haseł jednorazowych w postaci list postanowił utrudnić życie osobom z nich korzystającym i zmusić do przejścia na sms.

Oczywiście wszystko jest zgodne z tabelą funkcjonalności mbanku: http://www.mbank.pl/przewodnik/funkcjonalnosci/16.html ale czy takie podejście ma jakieś uzasadnienie poza ograniczeniem liczby osób korzystających z listy haseł?