mbank krok przed konkurencją

Potrzebujesz pieniędzy? Dwa razy większy kredytowy limit niż w starym banku? Karta z limitem 10 krotności Twojej pensji? Chesz kartę kredytową –  podpowiemy Ci, jak to zrobić…

Tak jest (było) w każdym banku. Ale teraz mbank – pionier nowoczesnych rozwiązań (np. konto gsm mobile w spisie rachunków i brak reakcji na głosy klientów), idzie krok dalej:

Dlatego wszystkich tych, którzy nie wykorzystują przyznanego im limitu kredytowego zachęcamy do dostosowania go do swoich potrzeb. Aby obniżyć limit na kredycie odnawialnym wystarczy skontaktować się z mLinią i złożyć dyspozycję obniżenia limitu.

Może też zdarzyć się, że po przemyśleniu sprawy dojdziesz do wniosku, że kredyt odnawialny nie jest Ci już w ogóle potrzebny. Możesz wtedy zrezygnować z tego produktu i wypowiedzieć umowę kredytu odnawialnego w mBanku. Już wkrótce […] dowiesz się jak to zrobić.

Źródło: http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=452

Tak więc, drodzy klienci, już nie chcemy wciskać Wam niebotycznych limitów (których nie spłacacie i musimy zawiązywać rezerwy).

Czyżby miała powtórzyć się historia z płatnym niewykorzystanym limitem dla firm? Jednak dopóki limit w mbanku jest bez opłat – lepiej go nie ruszać (a nuż się przyda) ale można się zastanowić nad zabraniem z mbanku lokat – na rynku są lepsze oferty. Obniżenie limitu jest jednak dobrym pomysłem dla tych, którzy z niego nie korzystali i w sumie go nie potrzebują, ale dali się naciągnąć sprzedawcy, a teraz nie chcą płacić za odnowienie.

PS. Czy tym samym ze „wspaniałej oferty” mbanku dla klientów posiadających mplan hipoteczny na starych zasadach wypada propozycja obniżenia marży o 0,2p.p. w zamian za limit albo kartę? Może dla odmiany obniżka o 0,2p.p. w zamian za rezygnację z KK lub limitu?