Oferta mbanku dla „starego portfela” w PLN

Na blogu mbanku pojawił się wpis o możliwości przejścia na nowe warunki ustalania oprocentowania kredytów tzw. „starego portfela”. Decyzję, czy przejść na nowe warunki – każdy powinien podjąć samodzielnie, po zapoznaniu się z przewidywaniami analityków dotyczącymi stóp procentowych w Polsce. Kredytobiorcy powinni także wziąć pod uwagę między innymi swoją sytuację finansową oraz skłonność do ryzyka. Jeśli ktoś podejmie decyzję „podpisuję” – prosimy aby dokładnie zapoznał się z umową, ew. skonsultował ją z prawnikiem. Poniżej treść komunikatu mbanku.

Od 1 września 2009 r. – dla Klientów mBanku posiadający kredyty tzw. „starego portfela” w PLN zostanie udostępniona oferta przejścia na system WIBOR + marża na preferencyjnych warunkach. mBank, zgodnie z oczekiwaniami Klientów, wielokrotnie zapowiadał, że kiedy sytuacja na rynku pozwoli, będzie wychodził z propozycjami zmian, dzięki którym raty kredytów będą niższe. Do tej pory możliwość taka była komunikowana przede wszystkim osobom posiadającym kredyt w CHF.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy analogiczną akcję w stosunku do osób posiadających kredyt w PLN, proponując korzystne oferty obniżenia oprocentowania, a także zmiany w sposobie jego naliczania. Oferta będzie szczególnie atrakcyjna dla osób posiadających w tej chwili najwyższe oprocentowanie.

Na czym polega nowa oferta?

Propozycja realnej obniżki oprocentowania a co za tym idzie raty kredytu zostanie zrealizowana poprzez przejście na przeliczanie oprocentowania za pomocą metody WIBOR 3M + marża. Obecnie średnie oprocentowanie dla kredytów tzw. „starego portfela” wynosi 7,04%. mBank zamierza zaproponować Klientom średnio nieco ponad 1% obniżki. Co da Klientom nawet ok. 50 PLN oszczędności miesięcznie w porównaniu ze stanem obecnym.

Aneksy do umów, dla Klientów przechodzących na nowe zasady, zostaną przygotowane bezpłatnie.

W jaki sposób z niej skorzystać?

Ze względu na to, że jest to produkt bardzo indywidualny, szczegółowe informacje o niej można uzyskać podczas spotkań prowadzonych z pracownikami Centrów Finansowych, na które będziemy zapraszali od dnia dzisiejszego za pomocą różnych kanałów, m.in. systemu transakcyjnego. Zapraszamy także do samodzielnego kontaktu z naszymi Pracownikami.

Źródło: http://www.mbank.pl/blog/artykul.html?id=466