mbank obniża oprocentowanie!

Szkoda tylko, że oprocentowanie lokat. Jak można przeczytać na www.bankier.pl – oferta mbanku przestaje być atrakcyjna w stosunku do innych banków. Michał Macierzyński i Łukasz Radomski piszą:

Wojna depozytowa? Nic z tych rzeczy. Przynajmniej dla mBanku, a w ślad za nim MultiBanku, których oferta staje się obecnie jedną z przeciętnych na rynku, skoro nawet PKO BP posiada jeszcze w swojej ofercie lokaty o wyższym oprocentowaniu, nie mówiąc już o oprocentowaniu konta oszczędnościowego. Detal BRE Banku oddaje powoli pola na rzecz konkurencji. Oczywiście chwilowo ? tyle, że to o pierwszym najgłośniej się zawsze mówi.
Wraz z początkiem lutego mBank dokonuje kolejnych już obniżek oprocentowania depozytów. Wprowadzono również kosmetyczne zmiany w przypadku kredytów ? starego portfela mPlanu i kredytów samochodowych. W obu jednak przypadkach to nie są globalnie jakieś wielkie portfele. Biorąc pod uwagę koszt zdobycia pieniędzy na rynku międzybankowym, gdyby BRE się uparło, mogłoby stosować podobne wytłumaczenie, jak w przypadku kredytów w CHF. Oficjalny WIBOR3M i inne na dłuższe terminy, jest przecież tylko pewnym punktem odniesienia, a nie realnym kosztem zdobycia funduszy.

eMAX plus – 4,25% (z 5,00%)
eMAX – 1% (bez zmian)
eMAX USD – 0,45% (z 1,80%)
eMAX EUR – 1,60% (z 2,60%)
eMAX GBP – 1,35% (z 4,00%)
eMAX CHF – 0,15% (z 1,00%)
mIKE – o 4,15% (z 4,90%)

mLOKATY:
2-miesięcznej – 6% (bez zmian)
3-miesięcznej – 4,30% (z 5,20%)
6-miesięcznej – 4,35% (z 5,25%)
9-miesiecznej – 4,40% (z 5,30%)
12 miesięcznej – 4,45% (z 5,35%)

(…)

To co robi obecnie mBank, niektórzy klienci mogą zapamiętać na lata i potraktować to zupełnie inaczej, niż na przykład wprowadzenie przez tę instytucję opłaty za przelewy. Mimo wszystko bankowy świat przez ten czas zmienił się nie do poznania. Bank, który do walki z konkurencją użył internetu i społeczności oczarowanej jego wyróżniającą się tożsamości, teraz traci na wizerunku ze względu na sprzeniewierzenie się w wielu przypadkach swojej dotychczasowej obietnicy. W tym momencie obrywa od broni, którą sam odbezpieczył i przez tyle lat z powodzeniem używał.  Ciekawe jaki będzie długoterminowy efekt?

Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/mBank-obniza-oprocentowanie-1901561.html

Może warto zastanowić się nad poszukaniem lepszej oferty, póki jeszcze inne banki nie obniżyły oprocentowania lokat?

Aktualizacja: jak łatwo zauważyć – oprocentowanie eMAX CHF spadło o 0,85p.p. A co z oprocentowaniem kredytów hipotecznych starego portfela?