Kłopoty… klientów BRE?

Zdolność kredytowa klientów banku spada, w tym roku zawiążemy większe od ubiegłorocznych (269 mln zł) rezerwy

oświadczył Wiesław Thor, członek zarządu BRE (do BRE należą mbank i multibank).

Obserwujemy powolny proces pogarszania się jakości struktury finansowej naszych klientów i będziemy obserwować więcej przypadków niewypłacalności.

To tylko niektóre z nowin, jakie można znaleźć w dzisiejszej Rzeczpospolitej (rp.pl). Pytanie – co jest przyczyną a co skutkiem… Oprócz tego czytając artykuł, można się jeszcze dowiedzieć, że

mBank chce zmniejszyć (do ok. 20 proc.) zależność od przychodów generowanych przez kredyty hipoteczne (obecnie 35-40 proc. przychodu).
-Zmniejszenie zaangażowania w rynek kredytów hipotecznych nie będzie przekładało się w znaczny sposób na spadek przychodów bankowości detalicznej BRE – zapewnia Mariusz Grendowicz, prezes BRE.

Oraz informacja, która może zainteresuje posiadaczy „darmowych” kont w mbanku:

W obecnej sytuacji [BRE] chce skupić się raczej na zwiększaniu dochodowości niż na wzroście wolumenów i udziałów w rynku.

Pytanie za 100 punktów: jak zwiększyć dochodowość zachowując udział w rynku?

Na koniec prośba do wszystkich użytkowników forum mbanku: nie gnębcie pana Tomasza trudnymi pytaniami. On teraz być może żyje w stresie, gdyż

Bank planuje zwolnienia pracowników i ograniczenie kosztów administracyjnych – wynajmu biur, kosztów samochodów i telefonów.

Źródło: http://www.rp.pl/artykul/67572,257968.html