Znamy już oficjalne stanowisko BRE

Jarosław Mastalerz, wiceprezes BRE

– Klienci bez żadnych opłat mogą zrezygnować z umowy z nami i przejść do innego banku. Ale tego nie robią. Mają świadomość, że inne banki nie chcą udzielać kredytów we frankach. Duża część tych klientów teraz w ogóle nie dostałaby finansowania we franku – dodaje. I mówi, że marży nie zmniejszy. Tym bardziej że zarabianie na wysokich marżach jest jednym z głównych punktów strategii BRE na ten rok.

Źródło: http://polskatimes.pl/pieniadze/82866,bre-klienci-jak-chca-moga-odejsc,id,t.html

Oczywiście w tym momencie znamy już owe tajemnicze, często przytaczane przez pracowników banku „uwarunkowania rynkowe”. Nawet na spotkaniu 14 lutego klienci mają być zapoznani z „kontekstem uwarunkowań rynkowych i ekonomicznych. ”

Panu Mastalerzowi należy chyba podziękować za szczerość, a wszystkie dotychczasowe słowa pracowników banku udzielających się na forum i blogu można między bajki włożyć. Żadne uwarunkowania, żaden rynek. To strategia grupy BRE.

W tej sytuacji jedyne, co możemy polecić, to bojkot spotkania w mbanku 14 lutego. Proszę Państwa – bank nie chce z Wami rozmawiać! Znowu przedstawią swoje racje i będą mieli materiał dla swojego działu PR, że „prowadzą dialog z klientami”. Z powyższego cytatu wynika jednak, że żadnego dialogu nie ma, nie było i nie będzie.