Dziennik Łódzki o mbanku z Łodzi…

W Dzienniku Łódzkim ukazał się obszerny artykuł o sytuacji klientów mbanku i multibanku. Autor artykułu postarał się rzeczowo przedstawić istotę sporu klientów z bankami, nie ominął nawet trudnego tematu jakim jest pytanie „kto za tym stoi?”. Niestety – nie skontaktował się ani z mstop, ani z forum nabiciwmbank, a przecież odpowiedź na to pytanie jest prosta: klienci. Jak zauważyła p. Katarzyna Siwek z Expandera:

Teoretycznie potrafię sobie wyobrazić sytuację, gdy atmosfera jest podgrzewana przez nieetyczne działania konkurencyjnych banków. Choć z drugiej strony można podejrzewać, że przed szerszym zaangażowaniem w taką akcję konkurencję powstrzymuje solidarność bankowa. Przecież to, co dzieje się wokół mBanku i Multibanku, uderza w wizerunek całej branży.

Pani Katarzyno, wszyscy zainteresowani – już nawet mbank wie, że to tylko (albo raczej AŻ) robota klientów 😉

Zaskakuje natomiast ostatnie zdanie w wypowiedzi dyrektora mbanku, p. Pawła Kucharskiego:

To ludzie, którzy testując nowe produkty, nie wahają się wyrażać swoich, nieraz bardzo surowych opinii, i nie zawsze wystawiają nam laurki. Ich głos w dyskusji zawsze traktowaliśmy bardzo poważnie i w tym zakresie sprawa tzw. starego portfela niczego nie zmieniła. Obecna sytuacja nie jest korzystna dla żadnej strony i dlatego też będziemy robić wszystko, aby się porozumieć.

W świetle „wyników” spotkania mbank – klienci z 14 lutego 2009 oraz wypowiedzi w blogu banku:

Informujemy także, że w związku z opisywaną przez nas sytuacją na rynku pieniężnym, nie planujemy obecnie obniżki oprocentowania kredytów opartych na starych zasadach.

gdzie spośród kilku propozycji możliwych działań zostały wybrane dwie, z czego jedna nie opierająca się całkowicie na warunkach rynkowych, tylko na liczbie produktów banku (oby tylko na liczbie, a nie cenie…) posiadanych przez klienta („obniżenie marży Klientom aktywnie korzystającym z usług mBanku; opcja przy przechodzeniu na nowe zasady”), –  słowa pana dyrektora spokojnie można między banki, tfu, między bajki włożyć.

Źródło cytatów: http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/964380.html, www.mbank.pl