I Ty możesz zarobić na klientach z mPlanami

Ruszyła akcja promocyjna mbanku „zaproś znajomego na wspólne spijanie śmietanki”. Promocja jest przeznaczona dla osób posiadających konto u bankozaura, które polecą innej osobie konto (ktoś nie lubi swoich znajomych?).

W ramach akcji osoba polecająca i polecona mogą założyć lokatę i jeśli nie zerwą jej – po 3 miesiącach oprocentowanie w stosunku rocznym wyniesie 6,25%. W czasie tych trzech miesięcy nie można zerwać lokaty (dwie pieczenie przy jednym ogniu piecze bankozaur). Różni się ta oferta od rynkowych, gdyż dostępne są lokaty bez żadnych dodatkowych warunków, a oprocentowanie na nich jest wyższe.

Ale załóżmy na chwilę, że oferta jest trochę konkurencyjna. Szkoda tylko, że ktoś za to wysokie oprocentowanie musi zapłacić – pieniądze do mbanku znikąd nie przypływają. Zagranie mbanku to niezły chwyt – spijanie śmietanki jest jawnym prztyczkiem w nos starych mplanowców, którzy teraz z własnej kieszeni pokrywają nie tylko wysokie premie zarządu BRE ale i dzielą się swoimi pieniędzmi z innymi klientami.

Oczywiście niezorientowani w ofertach innych banków lub nienastawieni na wysoki zysk klienci rzucą się na nową promocję, w końcu to ludzka rzecz – zarabiać.