Klienci mbanku inspirują…

Okazuje się, że działania klientów BRE (mbank i multibank) mają duży oddźwięk w społeczeństwie. Dopiero co państwo Galowie, którzy chcieli kupić mieszkania i zmienić hipotekę na inną nieruchomość, wytoczyli proces DomBankowi, o czym można przeczytać w portalu wyborcza.pl, a niezalezni eksperci przewidują kolejne procesy:

Pozwów sądowych przeciwko bankom może być więcej – uważa Paweł Majtkowski, ekspert z firmy Finamo. Jego zdaniem to sprawa klientów BRE Banku zmieniła polską rzeczywistość. Ludzie już nie boją się publicznych wystąpień przeciw instytucjom finansowym. – Uwierzyli, że mogą się zjednoczyć i walczyć o swoje. Spodziewam się, że takich ruchów będzie więcej. Przybywać będzie indywidualnych pozwów sądowych, ale ja raczej polecam to pierwsze rozwiązanie – mówi Majtkowski. – Silna grupa klientów to dziś poważny partner dla banku, z którym musi się liczyć.

Źródło: http://wyborcza.pl

Pozostaje zadać pytanie: jak długo jeszcze BRE nie przyjmie do wiadomości prawdy zawartej w ostatnim zdaniu pana Majtkowskiego i będzie traktować klientów jak ograniczonych umysłowo, uprawiając specyficzną formę public relations?