Przyznajemy się do winy, nie umiemy inaczej

Pytacie, co robi znaczek banku na R w boksie po prawej stronie. Przyznajemy się – jest tam z naszego niedopatrzenia.

Przepraszamy, jeśli poczuliście się tym zmieszani, zniesmaczeni, zdenerwowani.

Jest w tym tylko i wyłącznie nasza wina i nie ukrywamy tego przed Wami. Boks wyświetla reklamy z programu AdTaily, w którym można moderować (odrzucić) wybrane kampanie, niestety przy reklamodawcy zwanym Agorą mieliśmy zaznaczone „Akceptuję tego reklamodawcę i nie moderuję reklam od niego”. Nasza wina. Bank na R nie jest i nie był naszym partnerem, nie wykupił tej reklamy, nie wykorzystuje serwisu do własnych celów. Zresztą – podchodziłoby to już pod przepisy o nieuczciwej konkurencji i mogłoby zostać wykorzystane przez BRE. Boks reklamowy wykupiła Agora SA w celu promocji swojego nowego serwisu, którego partnerem – pechowo – jest bank…

We wtorek (08/09/2009) spróbujemy skontaktować się z Agorą by spróbować rozwiązać ten problem, gdyż rozumiemy i szanujemy Wasze zdanie. Nie gwarantujemy jednak, że jest to możliwe technicznie – zmienić grafikę w czasie kampanii. A nie ukrywamy – pieniądze są nam potrzebne – trzeba opłacić hosting, a za 4 miesiące – opłacić przedłużenie domeny. Wielu z Was dorzuciło się do składki na reklamę mobilną nabiciwmbank.pl i jeśli będzie taka potrzeba – deklarujecie, że znów zorganizujecie taką akcję. Ale na hosting itp. pieniędzy musimy szukać gdzieś indziej. Więc jeszcze raz przepraszamy i prosimy o Waszą wyrozumiałość.

Korzystając z okazji…

Wiele osób intryguje, ile mstop „zarabia” na reklamach. Możemy się z Wami częściowo podzielić tą wiedzą. Dlaczego częściowo? Otóż dlatego, że niektóre programy partnerskie mają w regulaminach wpisany zakaz podawania zarobków publicznie… Cóż, i tak bywa.

Nie możemy podać kwoty rozbitej na poszczególne pozycje, ale w chwili obecnej na kontach programów partnerskich AdTaily, OnetKontekst (który, jak zauważyliście, na razie zniknął) oraz Doładowania udało się zgromadzić oszałamiającą kwotę 192,35 złotych (stan na 07 września 2009). Ponadto – w niektórych programach partnerskich zarobek może być wypłacony po osiągnięciu określonego progu. Do którego jeszcze nie dotarliśmy… To tylko kropelka w morzu przy tym, co udało się zebrać użytkownikom forum nabiciwmbank.pl przed pamiętną akcją informacyjną (której po raz kolejny – gratulujemy).

Koszty – opłacenie domeny w home.pl – około 120pln/rok, hosting – niestety nie możemy napisać, ale taka kwota piechotą nie chodzi… Prądu załogi, poświęconego czasu, nerwów, prawnika i paru innych rzeczy (o których mamy nadzieję, że będziemy mogli wkrótce pisać) – nawet nie liczymy i nigdy liczyć nie będziemy. Albo każdy poświęca swój czas za darmo, albo wypada z gry.

Wam pozostawiamy ocenę, kto za tym stoi i ile na tym zarabia. Jeśli macie jakieś uwagi bądź pytania, a my będziemy mogli na nie odpowiedzieć by rozwiać wszelkie wątpliwości – piszcie maile na adres podany w zakładce kontakt. Nie chcemy przed Wami niczego ukrywać – żadnych kruczków, sztuczek, itp. Reagujemy na Wasze uwagi natychmiast i staramy się dostosować do Waszych oczekiwań i potrzeb i chcielibyśmy, aby nasza współpraca nadal dobrze się układała, mimo takich wpadek jak ta.

Aktualizacja: 2009-09-08 – budząca kontrowersje użytkowników kampania w programie AdTaily zawierająca logo banku została wyłączona.